„Sveikuolių sveikuoliai“ finale – malonios staigmenos

Trakų sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ vykusio 2015–2016 vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas pažėrė daug malonių staigmenų. Paprastai kas dveji metai konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrai kartu su partneriu Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Pirmą kartą šiais metais konkurso partneriu tapo Krašto apsaugos ministerija.

Renginio nuotraukos:

https://www.facebook.com/sam.lt/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1044329228994323.1073741912.159619317465323&type=3

Šių metų konkursas buvo vienas iš masiškiausių Lietuvos vaikų sveikatinimo renginių. Juo buvo siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms. Konkurso Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyviams palinkėjo ir toliau gyventi sveikai ir pakvietė visus konkurso dalyvius vasarą dalyvauti akcijoje „Plauk garlaiviu Trakuose“.

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina sakė: „Kad mūsų vaikai būtų sveiki rūpinasi Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos ir Krašto apsaugos ministerijos. Konkurse jėgas išbandė 6621 dalyvis (5074 vaikai ir mokiniai, 993 mokytojai, 554 visuomenės sveikatos priežiūros specialistai) iš 823 įvairaus tipo šalies mokyklų. Sveikatos formulė labai paprasta: tinkama ir subalansuota mityba, tinkamas fizinis aktyvumas, žalingų įpročių ir streso nebuvimas, neigiamo aplinkos poveikio žmogaus organizmui mažinimas.“

Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė kalbėjo: „Šis konkursas nuvilnijo per visą Lietuvą. Mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai“ vyko trimis etapais. Pirmame etape dalyvavo 943 komandos, o antrame 222 komandos iš 55 šalies savivaldybių. Dabar yra ramu, kad Lietuva ateityje bus sveikose ir patikimose rankose. Šiandien sveikuoliai yra ne varžybose, o varžytuvėse dar kartą įrodyti sau ir kitiems, kokie yra šaunuoliai ir sveikuoliai. Artėja vasara ir jūs būsite tas žiburys, kuris, tikiuosi,  uždegs visus gyventi sveikai.“

Konkurso finale Trakuose rungtyniavo 40 komandų (280 dalyvių) iš visos Lietuvos. Komandos buvo suskirstytos į penkias grupes pagal vaikų amžių: ikimokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių, 5–6 klasių, 7−8 klasių ir 9–11 klasių mokinių. Finale vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų komandoms teko dar kartą pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis. Nustebino konkurso komandų vyresniųjų klasių puikūs himnai sveikatos tema. Jie buvo sukurti ir pop muzikos, ir repo, ir kariniu stiliumi.

Įdomu tai, kad šiais metais pirmą kartą konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyviams Lietuvos kariuomenės rūšis ir kario kasdienybę bei ekipuotę pristatė bei viktoriną apie kariuomenę organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai j. eil. Agnė Boreikaitė ir j. eil. Dominykas Černiauskas. Taip pat konkurso dalyviams savo veiklą pristatė Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Eividas Žemaitaitis. O antros konkurso dienos rytinę mankštą ir judriąją estafetę „Išgelbėk draugą“ vedė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos fizinio rengimo specialistai srž. Saulius Banevičius ir srž. Dmitrij Tichonovskij. Atidarymo ceremonijos metu konkurso dalyviams koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, šiemet švenčiantis 25-erių metų jubiliejų.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas renginio uždarymo metu sakė: „Pats pagrindinis dalykas yra vaikų sveikata. Todėl į konkurso organizavimą įsitraukė 55 savivaldybių administracijos, savivaldybių visuomenės sveikatos biurai ir savivaldybių administracijų švietimo skyriai, švietimo pagalbos tarnybos, savivaldybių gydytojo tarnybos, įvairios vaikų ugdymo įstaigos. Regionines konkurso varžybas organizavo Kėdainių, Klaipėdos, Rokiškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybės. Sveikuolių konkurse dalyviai ne tik varžosi, bet ir susidraugauja, patiria naujų įspūdžių, pasimoko vieni iš kitų.“

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Edis Urbonavičius sakė: „Sveikuolių komandos−kaip sporto komandos, kurios besivaržydamos kažką naujo sužino, išmoksta ir nugali varžovus. Linkiu konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ dalyviams įgytomis žiniomis pasidalinti su draugais, pratęsti sveikatos žinių dalinimosi misiją kviečiant konkurse dalyvauti naujas komandas“.

Krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaitytė kalbėjo: „Tai fantastinis renginys, o jo dalyviai yra pavyzdys visiems mums. Jus esate laimėtojai vien dėlto, kad žinote, kas yra sveikata ir kaip ją puoselėti. Todėl norėčiau įteikti Kupiškio rajono Povilo Matulionio progimnazijos komandai atminimo dovanėlę už draugiškumą dalyvaujant estafetėje „Išgelbėk draugą“. Taip pat Krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaitytė Utenos rajono Saldutiškio pagrindinės mokyklos, Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos sveikuolių komandoms įteikė kelialapius į jaunųjų šaulių vasaros poilsio stovyklas.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėje I vieta atiteko Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ komandai, II vieta − Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ komandai,  III vieta – Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Žiogelis“ komandai; 1−4 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komandai, II vieta − Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos komandai, III vieta−Vilkaviškio pagrindinės mokyklos komandai; 5−6 klasių mokinių grupėje I vieta atiteko Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komandai, II vieta − Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos komandai, III vieta − Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos komandai; 7−8 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komandai, II vieta − Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos komandai, III vieta − Rokiškio rajono Obelių gimnazijos komandai; 9−11 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Kėdainių rajono „Atžalyno“ gimnazijos komandai, II vieta − Alytaus miesto Jotvingių gimnazijos komandai, III vieta − Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos, „Romuvos padalinio“ komandai.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir 200, 150, 100 eurų vertės piniginiais prizais. Visi kiti dalyviai gavo dalyvio 70 eurų vertės čekį,  padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale išaiškėjo ir sveikuoliškiausia Lietuvos savivaldybė. Ja tapo Rokiškio rajono savivaldybė, kurios mokyklos į visus konkurso etapus iš viso atsiuntė net 41 komandą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas šios savivaldybės atstovei įteikė pereinamąjį prizą. Nuo šiol kas dvejus metus konkurso metu „Sveikuolių sveikuoliai“ metu bus renkama daugiausia konkursui komandų parengusi savivaldybė.

Pirmą kartą respublikinis vaikų, moksleivių ir pedagogų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ buvo organizuotas 2002 m. pagal Pedagogų profesinės raidos centro projektą „Sveika gyvensena–gyvenimo būdas nuo vaikystės“.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Bendrųjų reikalų skyriaus ryšių su visuomene specialistė Jolanta Šaltenienė

 

Daugiau autorės fotografijų galite rasti www.smlpc.lt Facebook paskyroje

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...