Tarptautinis bėgimo maratonas sieks atkreipti dėmesį į Huntingtono ligą

Tarptautiniame „Miesto maratone 2015“  birželio 14 d. Kaune apie 300 žmonių bėgs už Huntingtono ligos asociaciją, siekdami atkreipti dėmesį į su šia liga susijusias problemas. Pirmiausiai, organizatoriai siekia informuoti gydytojus ir šeimos narius, kad jaustų atsakomybę už būsimų vaikų sveiką ateitį, riziką turintys šeimos nariai pasitikrintų dėl Huntingtono ligos paveldimumo.

{end_header}

Huntingtono liga (HL) yra reta paveldima, nepagydoma neurodegeneracinė liga, pasireiškianti judėjimo, emocijų bei pažinimo funkcijų sutrikimais. Progresuojant nervų sistemos pažeidimui, pacientai netenka gebėjimo kalbėti, vaikščioti, valgyti, pasirūpinti savimi. Po kurio laiko žmogus tampa visiškai neįgalus ir miršta. Dažniausiai šios ligos simptomai atsiranda vidutinio amžiaus darbingiems žmonėms, ja vienodai serga vyrai ir moterys. Vienam iš tėvų sergant HL, tikimybė ją paveldėti yra 50 proc. Deja, šiuo metu galimas tik simptominis HL gydymas.

Organizatoriai maloniai kviečia prisijungti prie bėgikų „Miesto maratone 2015“. Registruotis galima el. paštu saugipradzia@sdg.lt (vardas, pavardė, gimimo data, Tel. Nr., el. paštas, distancija, marškinėlių dydis).

Daugiau informacijos www.hla.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...