Tarpžinybinis bendradarbiavimas – efektyviausia ir pigiausia kontrolės priemonė

Per trejus Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) ir Muitinės departamento prie LR finansų ministerijos bendradarbiavimo medicinos prietaisų saugos srityje buvo atlikta beveik 200 tikrinimų ir į Lietuvos rinką neleista pateikti daugiau kaip 1.400.000 vienetų nesaugių medicinos prietaisų. Tai labai svarbu siekiant apsaugoti ne tik vartotojų ar naudotojų, bet ir rinkos subjektų interesus nuo nesąžiningos konkurencijos. Akreditavimo tarnyba) vykdo Lietuvos Medicinos prietaisų rinkos priežiūros funkcijas.   

Pacientų sauga – tai ne tik kokybiškos bei prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos, kvalifikuoti specialistai, šiuolaikiški gydymo metodai, saugūs ir veiksmingi vaistiniai preparatai, bet ir saugūs medicinos prietaisai. Siekdama užtikrinti efektyvesnę medicinos prietaisų rinkos priežiūrą, Akreditavimo tarnyba daugiau nei trejus metus sutartiniais pagrindais bendradarbiauja su  Muitinės departamentu medicinos prietaisų rinkos priežiūros srityje. Muitinės teritoriniai postai tikrina į Lietuvos rinką įvežamus medicinos prietaisus ir, kilus įtarimams, kad įvežamas medicinos prietaisas galimai neatitinka nustatytų teisės aktų reikalavimų, informuoja Akreditavimo tarnybą. Akreditavimo tarnyba, gavusi Muitinės pranešimą, nedelsdama sudaro specialistų komisiją, kuri vyksta į Muitinės postą sulaikytų prekių apžiūrai. Nustačiusi neatitikimus medicinos prietaisų saugos techninių reglamentų reikalavimams, Akreditavimo tarnyba informuoja Muitinę, kad tokie medicinos prietaisai negali būti teikiami Lietuvos Respublikos rinkai.

Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė džiaugiasi, kad bendradarbiavimas su Muitinės departamentu pasiteisino.

„Per trejus metus buvo atlikta beveik 200 tikrinimų ir į Lietuvos rinką neleista pateikti virš 1.400.000 vienetų nesaugių medicinos prietaisų. Tarp jų – įvairūs odontologiniai instrumentai ir priemonės, korekciniai akių lęšiai, ortopediniai gaminiai, korekciniai akiniai, chirurginiai instrumentai, kraujospūžio matuokliai, termometrai, prezervatyvai, sterilios adatos, tvarsliava, hidrokoloidinių pleistrai, švirkštai, klausos aparatai ir kt. Šie medicinos prietaisai neatitiko nustatytų reikalavimų, todėl labai svarbu, kad tokie nesaugūs prietaisai nepateko į rinką, nebuvo panaudoti ir nepakenkė pacientų sveikatai bei nepadarė žalos gydytojams ir slaugytojams“, – pabrėžia N. Ribokienė.

Akreditavimo tarnyba numato plėsti ir gilinti bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, nes tai pati efektyviausia ir pigiausia valstybės kontrolės priemonė, leidžianti apsaugoti šalies pacientus nuo nekokybiškų medicinos prietaisų.

Tam, kad muitinės pareigūnai greičiau ir teisingiau atpažintų atitinkančius medicinos prietaisus ir be reikalo nestabdytų jų įvežimo, Akreditavimo tarnybos specialistai dalyvauja muitinės pareigūnų mokymuose ir supažindina su medicinos prietaisų saugos techninių reglamentų reikalavimais. Paskutinių mokymų, įvykusių šių metų gruodžio 9 d., medžiagą galite peržiūrėti čia (spauskite šią nuorodą).

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...