TATENA ekspertai pateikė Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reguliavimo infrastruktūros vertinimo ataskaitą

Baigėsi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos vertinimo misija (angl. Integrated Regulatory Review Service, IRRS).

IRRS misija Lietuvoje vyko pirmą kartą. Net 23 įvairių šalių branduolinės ir radiacinės saugos ekspertai 12 dienų vertino Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reguliavimo infrastruktūrą, reguliuojančiųjų institucijų vykdomą veiklą ir jos atitikimą TATENA nustatytiems ir tarptautinės bendruomenės pripažintiems branduolinės ir radiacinės saugos standartams bei rekomendacijoms. Misijos ekspertai susitiko su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, diskutavo su Radiacinės saugos centro (RSC) ir Valstybinės atominės energijos saugos inspekcijos (VATESI) specialistais. Taip pat buvo vertinama, kaip VATESI ir RSC inspektoriai atlieka inspekcinius patikrinimus. Inspekciniai patikrinimai atlikti Ignalinos atominėje elektrinėje, Vilniaus universiteto Santariškių klinikose ir UAB ,,Vilniaus energija“.

Baigiamojo susitikimo metu IRRS misijos vadovas ponas Ingemar Lund pristatė misijos vertinimo ataskaitą. Joje ekspertai pateikė siūlymų ir rekomendacijų branduolinei ir radiacinės saugos infrastruktūrai tobulinti, taip pat nurodė 4 gerosios praktikos pavyzdžius, kuriais gali pasinaudoti kitos valstybės. Taip pat IRRS misijos vadovas pažymėjo, kad nepaisant kai kurių radiacinės ir branduolinės saugos infrastruktūros grandžių tobulinimo, Lietuvoje sukurta pakankamai efektyvi sistema užtikrinant šalies žmonių radiacinę saugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

www.rsc.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...