Tęsiamas efektyvus Departamento ir savivaldybių bendradarbiavimas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) kartu su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų savivaldybių administracijomis organizavo konsultacinius seminarus-mokymus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio-Šiaulių regionų savivaldybių administracijų atsakingiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams dėl teisės aktų, nustatančių mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais licencijavimo ir kontrolės reikalavimus, taikymo ir užtikrinimo.

 

 

Šių seminarų metu buvo pristatytas savivaldybių tarybų ir administracijų vaidmuo užtikrinant Alkoholio kontrolės ir Tabako kontrolės įstatymų nuostatas ir reikalavimus, pateikti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių mažmeninės prekybos licencijavimo reikalavimų metodiniai aspektai, apsvarstytas mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais reikalavimų laikymasis bei išorinės alkoholinių gėrimų lauko reklamos reikalavimų užtikrinimas. Su savivaldybių administracijų darbuotojais ir policijos pareigūnais buvo diskutuota apie gyventojų interesų užtikrinimą išduodant mažmeninės prekybas alkoholiniais gėrimais licencijas ir pasidalinta gerąja savivaldybių administracijų praktika šiais klausimais.

                   

Taip pat 2014 m. buvo patikslintos ir papildytos Rekomendacijos savivaldybėms dėl licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais išdavimo, su kuriomis galima išsamiau susipažinti paspaudus šią nuorodą:

http://ntakd.lt/files/prevencija/Rekomendacijos_savivaldybems.pdf.

 

Departamentas 2014 metais atliko savivaldybių administracijų išduodant licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais (toliau – licencijos) veiklos teisėtumo ir pagrįstumo užtikrinimo vertinimą. Lyginant 2013 ir 2014 metų rezultatus, galima  buvo pastebėti:

 

  • ženkliai sumažėjo savivaldybių administracijų darbuotojų daromų klaidų/pažeidimų išduodant licencijas;
  • intensyvėja bendradarbiavimas tarp Departamento ir savivaldybių administracijų;
  • teikiamos konsultacijos ir informacija, bei vertinimas dėl išorinės alkoholio reklamos, užtikrina licencijų išdavimo/papildymo/patikslinimo/panaikinimo nustatytų reikalavimų pažeidimų išvengimą.

 

 

Pagarbiai,

     Jonas Žala

       Stebėsenos ir analizės skyriaus 

       vyriausias specialistas

 

                                                        

     Šv. Stepono g. 27, LT- 01312 Vilnius                  
     Tel. +370 7066 80 64 ,  

     Faks. +370 7066 80 95 
     El. paštas: jonas.zala@ntakd.lt
     Interneto svetainė: http://www.ntakd.lt

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...