Trakų pusmaratonyje rinkosi bėgimo profesionalai ir aktyvios gyvensenos mėgėjai

Antrasis gegužės sekmadienis – tradicinių, nuo 2013-ųjų organizuojamų, tarptautinių bėgimo varžybų „Trakų pusmaratonis“ diena. Šiųmetį renginį, skirtą bėgimo profesionalams, mėgėjams ir visai visuomenei, organizavo asociacija „Sporto renginiai“, LR Sveikatos apsaugos ministerija, Trakų rajono savivaldybė ir Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras.

Startavo per 2 tūkst. dalyvių iš 20 pasaulio šalių. Rungtyniauta pusės maratono (21,097 kilometro), 10,5 kilometrų ir 5 kilometrų bėgimo varžybose. Jėgas išbandė ir šiaurietiškojo ėjimo mėgėjai. Vaikai bėgo vieną kilometrą, tiek pat įveikė šeimų komandinių varžybų dalyviai; mamos ir tėčiai bėgo stumdami vežimėlius su vaikučiais.

Į Trakus atvyko ir keletas tūkstančių aktyviai gyvensenai neabejingų sirgalių. Jiems renginio aikštėje buvo įkurtas visas sveikatingumo žinių bei paslaugų miestelis. Trakų pusmaratonio metu veikusioje SAM informacinėje palapinėje Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) suteikė galimybę dalyviams bei svečiams kapiliariniame kraujyje nustatyti gliukozės koncentraciją. Taip pat Laboratorijos specialistai konsultavo parazitinių ligų klausimais. Demonstravo žmogaus organizme parazituojančių kirmėlių preparatus bei kirmėles, bakterijas esančias formalino tirpale. Askaridozė, salmoneliozė, parazituojančių kaspiniuočių sukeliamos ligos: difilobotriozė, teniarinchozė, teniozė. Tai tik maža dalis parazitinių ligų, kurias sukelia valgymas neplautomis rankomis arba termiškai neapdoroto maisto vartojimas.

Pagal dažnumą apsinuodijimai anglies monoksidu užima trečią vietą po apsinuodijimų vaistais ir alkoholiu. Anglies monoksidas, kitaip vadinamas smalkėmis, yra ypač pavojingos bespalvės ir bekvapės dujos. Pusmaratonio metu NVSPL specialistai demonstravo anglies monoksido matuoklį, kurio greitai nustatoma anglies monoksido koncentracija aplinkoje. Pagal Statybos įstatymo nuostatas, dujų įrenginių ir krosnelių kanalų apžiūrą reikia atlikti ne rečiau, kaip kartą per metus. Įrenginių, kuriuose deginama anglis arba mediena, atveju, tai reikia atlikti ne rečiau kaip kas 3 mėnesius, o naudojant gamtines dujas arba skystą kurą – ne rečiau kaip kartą per pusę metų. Patikrinimus turi atlikti kompetentingas asmuo. Tai tik maža dalis NVSPL atliekamų tyrimų spektro. Daugiau informacijos rasite NVSPL interneto svetainėje www.nvspl.lt

Specialistų teigimu, bėgimas yra vienas prieinamiausių reguliaraus fizinio aktyvumo būdų įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Pradėti galima nuo spartaus ėjimo, o krūvį didinti pamažu, derinant bėgimo atkarpas su spartaus ėjimo atkarpomis.

„Laikas, skirtas bėgimo treniruotėms, teikia gerą savijautą, o dalyvavimas varžybose – džiaugsmo, – dalijosi įspūdžiais Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratorė Viktorija Buzytė, „Trakų pusmaratonyje“ įveikusi 10,5 kilometrų nuotolį, – pradėkite bėgioti, jei to dar nedarote“.

Kitąmet bėgimo profesionalai bei aktyvios gyvensenos mėgėjai Trakuose laukiami gegužės 8 dieną.

Vaizdinga „Trakų pusmaratonio“ trasa, nusidriekusi Lukos ežero pakrantėmis ir per Varnikų gyvenvietę, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, tad puikiai tinka ir siekiantiems sporto rezultatų, ir sveikatos stiprinimo bei visuomenės sveikatingumo tikslų.

Nuotraukas iš renginio galite rasti čia.

A. Pliadžio nuotr.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...