Trakų pusmaratonyje veiks SAM informacinė palapinė

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia šį sekmadienį, gegužės 8 d. vyksiančio Trakų pusmaratonio dalyvius ir svečius apsilankyti ministerijos informacinėje palapinėje. Joje bus galima pasikonsultuoti su specialistais, pasimokyti pirmosios pagalbos pagrindų. Ketvirtą kartą rengiamame pusmaratonyje spalvingose Trakų apylinkėse šiemet dalyvaus per 3500 bėgimo mėgėjų ir entuziastų.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos, džiugina, kad pavasarį pasitinkame renginiais, skatinančiais puoselėti sveikos gyvensenos nuostatas, kuo daugiau judėti.

„Vien šią savaitę tai jau antras renginys, susijęs su judėjimu – vos prieš dieną daugybė žmonių priėmė žingsnių „iššūkį“, pasižadėję bent mėnesį kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis, sekmadienį bėgimo mėgėjai ir entuziastai, grožėdamiesi nuostabiais Trakų vaizdais, bėgs savo sveikatos link… Sveikinu visus, pasirinkusius aktyvų gyvenimą gryname ore ir visiems linkiu geros nuotaikos bei sveikatos!“, – sako ministras Juras Požela.

Netoli Trakų pusmaratonio starto ir finišo vietos (Kęstučio g. 10, Trakai) įrengtoje SAM informacinėje palapinėje  medikai ir visuomenės sveikatos specialistai primins, kaip suteikti pirmąją pagalbą, surengs pirminio gaivinimo pamokėles, patars, ką daryti, kai ištinka nedidelė trauma, bus galima pasitikrinti kraujospūdį, kūno masės indeksą. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Trakų pusmaratonio dalyviams ir svečiams pateiks daug informacijos apie Lietuvoje paplitusių ir įvežamų iš tropinių bei subtropinių šalių parazitinių ligų sukėlėjus, specialistai indikatorinėmis juostelėmis nustatys nitratų ir pH kiekį gyventojų atneštame geriamajame vandenyje ir matuos mobiliųjų telefonų, kompiuterių, antenų elektromagnetinės spinduliuotės foną.

SAM informacinėje palapinėje kviečiame apsilankyti gegužės 8 d., sekmadienį, nuo 9 iki 13 val.

 

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

 samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...