Ukrainai perduota humanitarinė pagalba antivirusiniais vaistais

Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (LR SAM) padovanotų Ukrainai antivirusinių vaistų perdavimo ceremonijoje. Vaistus priėmė Ukrainos Sveikatos apsaugos ministras Aleksandras Kvitašvilis.

A. Kvitašvilis nuoširdžiai dėkojo Lietuvai už operatyvią paramą šiuo metu kiaulių gripo protrūkį išgyvenančiai Ukrainai. Lietuva kol kas vienintelė šalis suteikusi tokią ypač reikalingą paramą Ukrainai.

Iš Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo valstybės rezervo ir iš Sveikatos apsaugos ministerijos materialinių atsargų rezervo Ukrainai skirtos 30 088 dviejų rūšių antivirusinių vaistų pakuotės. Vadovaujantis Valstybinės pasirengimo gripo pandemijai programos nuostatomis ir atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, LR SAM buvo sukaupusi antivirusinių vaistų, skirtų gripo profilaktikai ir gydymui, atsargas.

Vyriausybė, atsižvelgdama į LR SAM prašymą leido šias atsargas panaudoti suteikiant humanitarinę pagalbą Ukrainai. Humanitarinės pagalbos siunta Ukrainai buvo pristatyta sausio 25 dieną. Vaistai jau paskirstyti į labiausiai epidemijos apimtus Ukrainos regionus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...