Ukrainos žurnalistai domėjosi Lietuvos pagalba jų šaliai sveikatos apsaugos srityje

Pagrindinių Ukrainos žiniasklaidos šaltinių ir socialinių žinių portalų atstovai atvykę į Sveikatos apsaugos ministeriją domėjosi mūsų valstybių bendradarbiavimu sveikatos apsaugos srityje. Informaciją apie teikiamą pagalbą ir kartu įgyvendinamus projektus svečiams pristatė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas, Vilniaus priklausomybės centro ligų vadovas Emilis Subata, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremaliųjų sveikatai situacijų centro direktorius Vytautas Gailius.

„Didžiuojamės garbinga Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimo patirtimi sveikatos apsaugos srityje, – susitikime su Ukrainos žurnalistais kalbėjo sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas. – Esame tvirtai pasiryžę ir toliau tęsti mūsų pagalbą šiai nuostabaus grožio ir dramatiško likimo valstybei. Turime daug bendro – esame vienos totalitarinės sistemos aukos ir mus vienija noras kurti savo valstybių ateitį vadovaujantis nepriklausomybės, demokratijos ir laisvos Europos principais. Panašiu keliu turi vystytis ir mūsų sveikatos sistemos“.

Žiniasklaidos atstovai domėjosi ne tik Lietuvos pagalbą Ukrainos kolegoms vaistais ir medicinos priemonėmis bei nuo karinių veiksmų nukentėjusiems žmonėms suteiktomis galimybėmis savo sveikatą gerinti Lietuvos reabilitacijos įstaigose sunkiausio jų valstybei periodo metu. Didelio svečių dėmesio susilaukė Lietuvos vykdomo psichosocialinės reabilitacijos pagalbos Ukrainos žmonėms projekto pristatymas.

Įgyvendindama šį projektą Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Dniepropetrovsko ir Poltavos sričių administracijomis planuoja rengti psichosocialinės reabilitacijos centrus, teikia pagalbą kuriant psichologinės reabilitacijos sistemą ir rengiant šios srities specialistus Ukrainoje. Dniepropetrovske ir Poltavoje bus gydomi antiteroristinės operacijos dalyviai bei civiliai, kuriems reikalinga psichosocialinė parama.

„Psichologinė reabilitacija yra viena svarbiausių sričių, kurioje Ukrainai ypač reikalinga pagalba. Tokios reabilitacijos reikia ne vien karo veiksmuose nukentėjusiems žmonėms ir jų šeimoms, bet visai šalies visuomenei, patyrusiai posttotalitarinį šoką. Todėl manome, kad Lietuvos parama šioje srityje yra ypač vertinga’, – sakė Ukrainos žiniasklaidos atstovai.

Taip pat aptartos ir šalių bendradarbiavimo perspektyvos, tarp jų – ambicingi planai pasidalinti su Ukrainos sveikatos apsaugos kolegoms teorine ir praktine patirtimi reformuojant psichikos sveikatos sistemą, nes visuomenės psichikos sveikatos svarba mūsų valstybėse auga.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...