Uostamiesčio mokiniams – rašinių konkursas „Aš už blaivų laisvalaikį“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, siekdamas formuoti jaunimo sąmoningumą apie žalingų įpročių poveikį sveikatai, kaip ir kiekvieną rudenį skelbia rašinių konkursą. Šių metų tema – „Aš už blaivų laisvalaikį“. Konkursas prasidėjo rugsėjo 10 d. ir vyks iki spalio 12 d. Rašinius kviečiami siųsti 8-11 klasių moksleiviai, kurie lanko bendrojo lavinimo ir profesinio rengimo ugdymo įstaigas.

Pernai panašaus pobūdžio konkursas „Mano motyvas nerūkyti“ sulaukė uostamiesčio moksleivių susidomėjimo, todėl neabejojama, jog ir šis konkursas  ne tik leis atsiskleisti mokinių kūrybiškumui, bet ir motyvuos jaunimą pasirinkti daug sveikesnį, aktyvesnį laisvalaikį, formuos teisingą požiūrį į žalingus įpročius, skatins jų atsisakyti. Šiuo konkursu siekiama didinti jaunų žmonių domėjimąsi žalingų įpročių poveikiu sveikatai.

Paauglystė yra pereinamasis amžius, kai jaunuolis gilina savęs suvokimą, išmėgindamas įvairius vaidmenis, suderindamas juos ir taip siekdamas individualios tapatybės. Dažnas, nenorėdamas  išsiskirti iš daugumos, siekdami ankščiau laiko pajusti suaugusiųjų pasaulį, paragauja alkoholinius gėrimus, kurie ne tik kenkia sveikatai, bet ir verčia elgtis neadekvačiai. Tam tikrą įvaizdį apie alkoholį formuoja šeima, žiniasklaida, tad dažnai jo atsisakyti būna itin sunku. Be to, kai kurie jauni žmonės alkoholio paragauja nežinodami jo daromos žalos, bet net ir mažas alkoholio kiekis visada sužaloja ar sunaikina tam tikrą smegenų, kepenų ir kitų organų ląstelių skaičių.

Tikimasi, kad jog konkurse „Aš už blaivų laisvalaikį“ dalyvaujantys 8-11 klasių bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų mokinių popieriaus lape išdėstyti argumentai sustiprins ryžtą išvengti šio žalingo įpročio, o galbūt ir kitiems bendraamžiams suteiks įkvėpimo nepatekti į alkoholio pinkles.

Mokiniai, norintys dalyvauti konkurse, turi sukurti tekstą, kurio apimtis būtų ne didesnė nei 500 žodžių (A4 formato). Surinktą kompiuteriu tekstą reiktų išsiųstas el. pašto adresu gintare@sveiaktosbiuras.lt su prierašu apie rašinio autorių (vardas, pavardę, mokykla, klasė). Trys geriausių rašinių autoriai bus apdovanoti Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

 

Konkurso nuostatus rasite čia: http://www.sveikatosbiuras.lt/lt/naujienos/skelbiamas-rasiniu-konkursas-as-uz-blaivu-laisvalaiki-15298.html

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...