Uostamiesčio paplūdimiuose maudytis galima drąsiai

Poilsis pajūryje neatsiejamas nuo maudynių jūroje ir aplinkiniuose vandens telkiniuose, kuriuose karštą vasaros dieną mėgsta atsigaivinti kone kiekvienas. Tačiau retas klaipėdietis ar iš kitur atvykęs poilsiautojas susimasto apie vandens būklę, pasidomi jo užterštumu. Maudyklų vandens kokybė uostamiestyje, kaip ir kitur šalyje, yra tikrinama tam tikru numatytu laiku. Kaskart tiriant atsižvelgiama į du mikrobiologinius parametrus – žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles, nes būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.

{end_header}

Šalyje maudymosi sezonas prasidėjo birželio 1 d. ir tęsis iki rugsėjo 15 d. Kasmet likus dviem savaitėms iki maudynių pradžios, yra pradedami vandens tyrimai. Klaipėdos mieste, I ir II Melnragės, Girulių, Neįgaliųjų ir Senojo bei Naujojo kelto maudyklų vietose birželio 8 d.  buvo imti vandens mėginiai ir atlikti laboratoriniai tyrimai, kurių rezultatai parodė, jog šiose maudyklose maudytis galima – vandens kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos (HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“) reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus. Kiti tyrimai numatomi birželio 22 d.

Poilsiautojai, kaskart vykdami prie vandens telkinio gali įsitikinti, ar vanduo yra tinkamas maudytis. Naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas, jei nustatyta tarša, yra skelbiami stenduose prie paplūdimių, todėl Jei yra nustatoma trumpalaikė tarša, per 72 valandas paimamas papildomas mėginys, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą. Dar vienas mėginys imamas praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Specialistai įspėja, kad užterštame vandenyje maudytis pavojinga – geriau pasirinkti kitą, švarų vandens telkinį. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Nurijus tokio vandens gresia virškinamojo trakto ligos.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje skelbiama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro tinklalapyje. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų. Maudyklų vandens kokybė tiriama kas dvi savaitės. 

Tyrimų grafikas:

http://smlpc.lt/media/file/Skyriu_info/Aplinkos_sveikata/Maudyklos/2015%20TYRIMU%20GRAGFIKAS.pdf

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro inf.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...