Vaikų maitinimo gerinimas ugdymo ir socialinės globos įstaigose – bendras valstybės reikalas

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta tarpžinybinė darbo grupė susitiko aptarti, kokie iššūkiai trukdo vaikų ugdymo ir socialinės globos įstaigose efektyviai organizuoti maitinimo paslaugas. Svarstyta, kaip bendros valstybės ir savivaldos institucijų ir organizacijų, bendruomenių, šeimų pastangos galėtų prisidėti prie to, kad mažieji Lietuvos gyventojai valgytų saugesnį ir kokybiškesnį maistą mokyklose, darželiuose, globos namuose ir augtų sveiki ir fiziškai stiprūs.

LR Vyriausybė, prioritetinį dėmesį skirdama vaikų sveikatai inicijavo, tarpžinybinės grupės sudarymą vaikų maitinimui ugdymo įstaigose gerinti. LR Seimo, LR Vyriausybės, Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Viešųjų pirkimo tarnybos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, savivaldybių administracijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai pasitarime siekė pirmiausia identifikuoti, su kokiomis problemomis susiduria vaikų maitinimo paslaugų organizatoriai ir teikėjai, patys vaikai, jų tėvai ir globėjai.

Darbo grupei vadovaujanti sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė išreiškė susirūpinimą, kad nors vaikų maitinimas yra plačiai reglamentuotas, tačiau nėra aptarti tokie svarbūs kitų institucijų kompetencijos klausimai, kaip maisto produktų ir maitinimo paslaugų vaikų ugdymo ir globos įstaigoms viešieji pirkimai, vietos gamintojų produktų tiekimas į vaikams maistą ruošiančias virtuves, vaikų maitinimą organizuojančių ir atliekančių darbuotojų kompetencija ir sąžiningumas, maisto produktų kokybė, nemokamo maitinimo ir vegetarinės mitybos ypatumai, bendruomenės, tėvų vaidmuo sprendžiant konfliktines vaikų maitinimo situacijas ir pan.

„Kad mūsų vaikai augtų sveiki ir valgytų sveikus ir naudingus produktus, privalome dirbti visi kartu. Tai mūsų visų – visos valstybės – bendra atsakomybė, – teigė viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Šiame procese būtinai turėtų dalyvauti ir visuomenė. Pirmiausia mes norėtume gerai išsiaiškinti problemas, kurios kyla maitinant vaikus darželiuose, mokyklose, kitose ugdymo ar globos įstaigose. O po to kartu ieškosime efektyvių sprendimų. Bus rengiamas vaikų maitinimo ugdymo ir socialinės globos įstaigose tobulinimo planas, kuriame atsakingoms institucijoms bus pasiūlytos konkrečios užduotys ir jų įvykdymo terminai“.

Tarpžinybinė darbo grupė kviečia visus, neabejingus vaikų sveikatai ir sveikai mitybai, iki šių metų kovo pabaigos rašyti Sveikatos apsaugos ministerijai el. paštu info@sam.lt savo samprotavimus apie tai, ką turėtume nuveikti kartu ir ką kiekviena atsakinga institucija, bendruomenė ar šeima atskirai, kad mūsų vaikai savo „antruose namuose“ valgytų laiku, reikiamą kiekį kokybiškų, šviežių, skanių ir augančiam organizmui naudingų maisto produktų.

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...