Valstybė ir farmacijos pramonė sutarė tęsti bendradarbiavimą

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (EFPIA) generaliniu direktoriumi Ričardu Bergstromu (Richard Bergström). 

Šalys aptarė 2014 m. bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimą ir pasirašė ketinimų protokolą dėl tolesnio darbo. Šiuo susitarimu siekiama Lietuvoje stiprinti sveikatos apsaugą, pritaikant pažangiausius medicinos metodus bei jų prieinamumą pacientams ir visuomenei.

„Norime sukurti tokią reguliavimo aplinką Lietuvoje, kuri leistų pasiūlyti valstybės galimybėms proporcingas vaistų kainas, padidintų inovatyvių terapijos būdų bei vaistų prieinamumą visuomenei“, – sako sveikatos apsaugos ministras J.Požela.

Pasak jo, siekiama sukurti skaidrią inovatyvių vaistų vertinimo sistemą bei pritraukti į Lietuvą vertingas investicijas.

Kaip teigia EFPIA generalinis direktorius R.Bergstromas (R.Bergström), inovatyvių medicinos principų taikymas sveikatos apsaugoje yra būtinas siekiant sveikatos gerovės bei naudos pacientams.

„Valstybei bendradarbiaujant su farmacijos pramone, didžiausia nauda tenka pacientams, visai visuomenei – gaunama ekspertinė pagalba, sveikatos specialistai gilina žinias ir stiprina savo kompetencijas. Toks dialogas tarp verslo ir valstybės yra pasiteisinęs daugumoje Europos šalių“, – sako R. Bergstromas.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu EFPIA ir visa farmacijos pramonė daugiausiai dėmesio skiria kontrolės mechanizmo pagal Europos Falsifikuotų vaistų direktyvą sukūrimui, taip pat šiemet pradedančioms galioti naujosioms Vaistų rinkodaros etikos kodekso nuostatoms, reglamentuojančioms skaidrius vaistų gamintojų santykius su medikais.

Susitikime taip pat dalyvavo sveikatos viceministras Valentinas Gavrilovas ir Lietuvoje EFPIA atstovaujančios Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) valdybos pirmininkė Jūra Smilgaitė ir direktorius Leonas Kalėtinas.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...