Valstybinė sveikatos reikalų komisija prie LRV pritarė kokybiškesnėms sveikatos paslaugoms

Sauga, kokybė ir efektyvumas – šiems pagrindiniams tikslams pritarė Valstybinė sveikatos reikalų komisija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – komisija). Dauguma komisijos narių pasisakė už efektyvesnį nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų sistemos funkcionavimą, kuris galimas tik įgyvendinus ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo planą.

Jame numatyti ambulatorinių paslaugų plėtra, pirminės sveikatos priežiūros stiprinimas, slaugos, ilgalaikio gydymo, geriatrijos, paliatyviosios slaugos plėtra bei intensyvesnis dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir stebėjimo paslaugų vystymas. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė akcentavo, kad pagrindiniai tikslai – užtikrinti Lietuvos gyventojams saugias ir kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, didinti sveikatos sistemos efektyvumą.

„Statistika rodo, kad 44 procentų Lietuvos gyventojų nebesigydo savo savivaldybių įstaigose, o renkasi aukštesnio lygmens ligonines su geresne medicinine įranga. Tokiu būdu mažesnės ligoninės susiduria su lovų pertekliumi ir nepakankamu jų panaudojimu. Tačiau restruktūrizavimas jokiais būdais nereikštų ligoninių uždarymo. Problemą siūloma spręsti persvarstant, perprofiliuojant lovų fondo panaudojimą“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė.

Ketvirtasis sveikatos sistemos pertvarkos etapas leis mažinti patiriamus ligoninių nuostolius,  o sutaupytas lėšas skirti pacientų kokybiškesnėms ir saugesnėms paslaugoms užtikrinti. „Norime ir siekiame, kad kiekvienas žmogus gautų reikalingas paslaugas jam patogiu būdu: ambulatorines arčiau namų, stacionarines – aukščiausio lygio centruose, o slaugos ir geriatrijos paslaugos atokių regionų gyventojams turi būti teikiamos kuo mažiau nutolstant nuo žmogui pažįstamos aplinkos“, – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė.

Valstybinė sveikatos reikalų komisija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės yra institucija, koordinuojanti sveikatos politikos priemonių planavimą ir įgyvendinimą ministerijose, kitose Vyriausybės įstaigose, sveikatinimo veiklos įstatymų ir kitų teisės aktų įgyvendinimą. Komisiją sudaro aukšti visų ministerijų ir kitų valstybės institucijų pareigūnai.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...