Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo taryba pradėjo savo veiklą

Pirmajame Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo tarybos posėdyje jos pirmininke išrinkta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė. Asociacijos „Lietuvių neįgaliųjų forumas“ administracijos direktorė Henrika Varnienė išrinkta Tarybos pirmininkės pavaduotoja. Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo taryba aptarė tolesnės veiklos perspektyvas.  

Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo tarybos posėdį pradėjusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad šis fondas, kurio paskirtis – remti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklą, prevencinius projektus, socialinę reklamą ir reikalingus mokslinius tyrimus, pradėjo savo veiklą nuo pat šių metų pradžios: „Pagal Sveikatos sistemos įstatymą, fondas finansuojamas iš įplaukų, gautų už alkoholio akcizą, finansavimo dydį kasmet nustato Vyriausybė. Esu įsitikinusi, kad šio fondo lėšomis remiama sveikatinimo veikla, alkoholizmo ir kitų neigiamai žmogaus sveikatą veikiančių reiškinių prevencija reikšmingai prisidės prie aktualiausių visuomenės sveikatos problemų sprendimo“.

Praėjusių metų LR Vyriausybės nutarimu, pirmiesiems – 2016-tiems – Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo veiklos metams skirta 0,5 proc. įplaukų iš alkoholio akcizo, gauto 2014-aisiais. Šiemet Fondas disponuos 1,285,2 mln. Eurų.  
Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą administruoja Sveikatos apsaugos ministerija. Jo lėšos laikomos atskiroje Sveikatos apsaugos ministerijos sąskaitoje ir įtraukiamos į apskaitą pagal atskirą programą. Fondo administravimui skiriama 1 proc. jo lėšų. Šiemet šio fondo administravimui skirta apie 13 tūkst. Eurų.
  

Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo tarybą sudaro 11 narių. Keturis Tarybos narius skiria sveikatos apsaugos ministerija, po vieną Tarybos narį skiria Nacionalinė sveikatos taryba, Švietimo ir mokslo ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Lietuvos savivaldybių asociacija, 2 – nevyriausybinės organizacijos.

Taryba pagal nuostatus skirstys Fondo lėšas. Ji skelbs konkursus projektams atrinkti, nustatys vertinimo kriterijus, kvies ekspertus vertinti projektus, priims sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo.

SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

  Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...