VASPVT ragina – rinkitės saugias paslaugas, patikimose įstaigose

Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) jau kurį laiką kelia nerimą žmonių susidomėjimas reklamuojamais abejotinais „stebuklingais“ aparatais, neva galinčiais greitai ir efektyviai „ištirti nuo visų galimų ligų“ – apie tai Akreditavimo tarnyba jau yra įspėjusi savo internetinėje svetainėje http://www.vaspvt.gov.lt. Tačiau šį kartą dėmesys krypsta į besiskelbiančius neaiškios kompetencijos „specialistus“, teikiančius sveikatos priežiūros paslaugas neturint licencijos, ir šias paslaugas teikiančius net ne gydymo įstaigose.

Pastaruoju metu Akreditavimo tarnybos specialistus sudomino Pasvalio laikraštyje „Darbas“ ne kartą besiskelbiantys asmenys, siūlantys atlikti elektrosferinę kompiuterinę bioinformacinę sveikatos diagnostiką. Reaguodami į pranešimus, Akreditavimo tarnybos specialistai nuvyko į Pasvalį ir atliko neplaninę asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolę bei nustatė, jog UAB „Vėjažolė“ („Žolių salonas“) neturėdama licencijos, t.y. neteisėtai vertėsi sveikatinimo veikla, o medicinos prietaisu diagnozavo ir teikė gydymo patarimus UAB „Vėjažolės“ vyr. buhalterė, neturėdama tokių paslaugų teikimui reikalingos licencijos. Už kontrolės metu nustatytus pažeidimus UAB „Vėjažolei“ lapkričio 23 d. Akreditavimo tarnyba surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą. Primename, kad neteisėtas vertimasis sveikatinimo veikla nesilaikant įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytos tvarkos – užtraukia baudą nuo 579 € iki 1158 €.

Tikslu nutraukti neteisėtai teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, Akreditavimo tarnyba atliko eilę kitų veiksmų, kurie buvo rezultatyvūs bei suveikė preventyviai. Kituose miestuose planuoti panašūs tyrimai buvo atšaukti.  

Atsižvelgiant į panašaus pobūdžio skelbimų gausą, Akreditavimo tarnyba numato bendradarbiauti su visomis Lietuvos savivaldybėmis bei įspėti apie jų teritorijose galimai teikiamas neteisėtas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir informuoti apie tokių skelbimų pagrindu jau atliktų kontrolių rezultatus.

 Akreditavimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad tokios nekvalifikuotų specialistų teikiamos paslaugos gali sukelti neigiamas pasekmes. Žmonės, kreipdamiesi į licencijų neturinčius asmenis bei įstaigas, rizikuoja ne tik prarasti pinigus už jiems suteiktas paslaugas, bet ir savo sveikata, nes neteisingai diagnozuota liga, netinkamai paskirtas gydymas yra bene dažniausios priežastys, dėl kurių gali atsirasti neigiamų pasekmių. Lietuvoje diagnozuoti bei  gydyti ligas gali tik atitinkamą licenciją turintys gydytojai, tik licenciją turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Primename, kad Akreditavimo tarnybos internetinėje svetainėje http://www.vaspvt.gov.lt yra viešai skelbiama ir visiems prieinama informacija apie sveikatos priežiūros įstaigų ir sveikatos priežiūros specialistų licencijas, taigi kviečiame pacientus, aktyviai naudotis šia informacija.

 

 

 

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...