Veiklą pradėjo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

Žmonių sveikata – tebūnie aukščiausias įstatymas. Šiais žodžiais šiandien buvo paskelbta naujos įstaigos – Nacionalinio visuomenė sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos veiklos pradžia. Susitikime, skirtame simboliniam įstaigos atidarymui, dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, kuris kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktore atidengė naujo įstaigos pavadinimo lentelę. Įstaigos veiklos pradžios proga pasveikinti taip pat atvyko sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius profesorius Rimantas Stukas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tęs visuomenės sveikatos centrų, kurie nuo šiol bus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentai ir toliau veiks visose Lietuvos apskrityse, darbus. Visuomenės sveikatos centrų reorganizacija siekiama visų pirma gerinti teikiamų paslaugų kokybę, didinti jų prieinamumą, efektyviau ir ekonomiškiau valdyti valstybės išteklius.  

„Sutelkę savo jėgas, kompetenciją, kūrybiškumą ir protą geriau tenkinsime visuomenės lūkesčius. Mūsų prioritetai visada išliks visuomenės interesų gynimas ir profesionali pagalba verslui. Esame pasirengę išklausyti ir padėti kiekvienam gyventojui, kurio interesai, susiję su sveikatos sauga, gali būti pažeisti. Mūsų pagalbos sulauks kiekvienas savo verslą steigiantis ar plečiantis verslininkas“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak įstaigos vadovės, vienodi veiklos standartai suteiks galimybę visuomenei bet kurioje Lietuvos teritorijoje gauti kokybiškas administracines paslaugas. Bus siekiama, kad būtų įdiegta bendra konsultavimo sistema, kuri ne tik palengvins specialistų darbą, bet ir sudarys galimybes gauti vienodas, kokybiškas konsultacijas visoje Lietuvoje. Didelis dėmesys bus skiriamas specialistų kvalifikacijai ir metodiniam vadovavimui, dalijimuisi žiniomis ir patirtimi, kad būtų sparčiau priimami optimalūs sprendimai, nuo kurių priklauso visuomenės sveikata.

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai 

Lina Grinytė-Jauniškienė

Tel. (8 5) 264 9651

Mob. tel. 8 659 56255

El. p. lina.grinyte@nvsc.lt

 

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...