„Velomaratonas 2015“: ne tik dviračiai, bet ir pokalbiai apie sveikatą

Šiemet jau šeštąjį kartą Vilnių išjudins didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „Velomaratonas 2015“, o šią iniciatyvą, kaip ir kasmet, skatina Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM). Viso renginio metu priešais Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką veiks speciali SAM informacinė palapinė, kurioje sveikatos temomis konsultuos specialistai.

Specialioje SAM informacinėje palapinėje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai mokys teikti pirmąją pagalbą, aiškins apie judėjimo naudą, patars, kaip pradėti mankštintis nepakenkiant savo sveikatai. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija  Vilniaus dviračių maratone kvies žmones pamatuoti elektromagnetinį lauką, skleidžiamą mobiliųjų telefonų, nustatyti triukšmo lygį aplinkoje. Bus galima nustatyti nitratų kiekį vandenyje, daržovėse, vaisiuose, o rūkantys galės pasitikrinti, kiek iškvepia anglies monoksido (CO). Laboratorijos atstovai konsultuos ir apie laboratorijoje atliekamus tyrimus.

Nacionalinis transplantacijos biuras kvies sporto šventės dalyvius ir palaikymo komandas pasikalbėti apie organų donorystę, atsakys į rūpimus klausimus, kvies pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuos apie dviratininkų traumatizmo prevenciją. Renginio metu bus teikiamos saugaus važiavimo dviračiu instrukcijos, dalinamos dviratininkų apsauginės liemenės ir apsauginiai diržai su šviesą atspindinčiais elementais. Lietuvos širdies asociacija matuos kraujospūdį, cholesterolio kiekį, bus galima atlikti kūno sudėties analizę.

Be to, tradiciškai jauniausias Vilniaus dviračių maratono dalyvis bus apdovanotas specialiu sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės prizu.

Nuotraukas iš Velomaratono rasite čia:

1 albumas

2 albumas

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...