Vienas masiškiausių Lietuvos vaikų sveikatinimo renginių „Sveikuolių sveikuoliai“

2016 m. balandžio 28–29 d. verslo, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ (Gedimino g. 26, Trakai) vyks mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ trečias, baigiamasis etapas. Šis konkursas yra vienas iš masiškiausių Lietuvos vaikų renginių, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėse.

Tai vienas iš vaikų sveikatinimo renginių, nepaliekantis abejingų beveik visose šalies savivaldybėse. Pirmą kartą respublikinis vaikų, moksleivių ir pedagogų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ buvo organizuotas 2002 metais pagal Pedagogų profesinės raidos centro projektą „Sveika gyvensena – gyvenimo būdas nuo vaikystės“. O 2011−2012 metais jis tapo Tarptautiniu vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursu.

Pagal konkurso nuostatus, kiekvieną komandą sudaro 7 dalyviai: 5 vaikai, mokytojas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis mokykloje. Komandas siūlo pačios mokyklos pagal 5 amžiaus grupes: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, pradinių klasių mokiniai, 5–6 klasių mokiniai, 7–8 klasių mokiniai ir 9–11 klasių mokiniai. Konkursas vyksta trimis etapais per visus mokslo metus. Kaskart konkurse dalyvauja tūkstančiai mokinių ir jų ugdytojų.

Šio konkurso I etapas 55 šalies savivaldybėse buvo organizuotas nuo 2015 m. nuo lapkričio 2 d. iki gruodžio 16 d. Jame dalyvavo 943 komandos iš 258 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, 555 bendrojo ugdymo  mokyklų ir 10 profesinio mokymo centrų. Iš viso 6621 dalyvis (5074 vaikai ir mokiniai,  993 mokytojai, 554 visuomenės sveikatos priežiūros specialistai) atstovavo 823 įvairaus tipo šalies mokykloms. I konkurso etapą organizuoja savivaldybių administracijos, savivaldybių visuomenės sveikatos biurai ir savivaldybių administracijų švietimo skyriai, švietimo pagalbos tarnybos,  savivaldybių gydytojo tarnybos, įvairios vaikų ugdymo įstaigos.

II konkurso etapas vyksta zonose nuo 2016 m. vasario 15 d. iki balandžio 3 d. Jį organizuoja Kėdainių, Klaipėdos, Rokiškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybės.

Baigiamajame  etape Trakuose rungtyniaus 40 komandų (280 dalyvių) iš įvairių Lietuvos kampelių. Komandos yra suskirstytos į penkias grupes pagal vaikų amžių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių, 5–6 klasių, 7-8 klasių ir 9–11 klasių mokinių. Finale mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų komandoms teks pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis.

Mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ baigiamojo etapo atidarymo ceremonija įvyks 2016 m. balandžio 28 d. 11.00 val. Pirmąją dieną varžysis bendrojo ugdymo mokyklų komandos,  antrąją konkurso dieną  pasirodys patys mažiausieji konkurso dalyviai – ikimokyklinukai. Uždarymo ceremonija planuojama 2016 m. balandžio 29 d. 14.00 val. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti diplomais, padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis. Visi dalyviai gaus atminimo dovanėles. Bet svarbiausia dovana bus smagiai praleistas laikas bendraminčių būryje, pagilintos sveikos gyvensenos žinios, o gal ir mintyse ištartas pasižadėjimas nuo šiol gyventi sveikiau.

Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrai kartu su partneriais Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija bei Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...