Viešieji tualetai – mūsų bendras rūpestis

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į gyventojų pranešimus dėl viešųjų tualetų blogos būklės, organizavo pasitarimą, kurio metu buvo svarstomi viešųjų tualetų priežiūros gerinimo klausimai. Pasitarime dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, aplinkos ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Sveikatos apsaugos ministerija ragina ne tik viešuosius tualetus prižiūrinčias įstaigas užtikrinti jų kokybę, bet ir atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad tvarka šiose vietose priklauso nuo mūsų visų kultūros.

Visuomenės sveikatos centrai apskrityse pagal asmenų prašymus, skundus nuo 2012 m. iki 2015 m. pirmo ketvirčio atliko 18 patikrinimų. Pasitvirtino 10 gautų skundų, 8 nepasitvirtino, skirtos 5 baudos. Daugiausiai skundų buvo gauta dėl netinkamo patalpų įrengimo, taip pat dėl netinkamo aprūpinimo būtinuoju inventoriumi ir priemonėmis.

Visuomenės sveikatos centrai apskrityse pagal asmenų prašymus, pareiškimus, skundus vykdo tų viešųjų tualetų kontrolę, kurių kontrolė nėra pavesta kitiems viešojo administravimo subjektams (valstybinę visuomenes sveikatos saugos kontrolę) pagal sveikatos apsaugos  ministro nustatytą kontroliuojamų sričių sąrašą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. gruodžio 4 d. įsakymas Nr. V-1179 ,,Dėl pagal asmenų prašymus, pareiškimus, skundus visuomenės sveikatos centrų apskrityse vykdomos visuomenės sveikatos saugos reglamentų (higienos normų), kurių kontrolė nėra pavesta kitoms viešojo administravimo institucijoms, laikymosi kontrolės (valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės) kontroliuojamų sričių sąrašo patvirtinimo“).

Skveruose, požeminėse aikštelėse, poilsio soduose, stotelėse įrengtų tualetų priežiūrą vykdo savivaldybės. Lietuvos automobilių kelių direkcija prižiūri viešuosius tualetus įrentus prie valstybinės reikšmės kelių (magistralių, krašto ir rajoninių kelių). Tačiau kai kurie iš šių tualetų atrodo tokie netvarkingi, kad ne vienam iš mūsų nekyla noras juose apsilankyti. Nors viešųjų tualetų priežiūra yra vykdoma, bet juose esamos antisanitarinės sąlygos iš dalies priklauso ir nuo pačių gyventojų kultūros.

www.sam.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...