Vilniuje diskutuota apie Lietuvos savivaldybių ir diasporos bendradarbiavimą

„Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija Vilniuje organizavo konferenciją, skirtą aptarti Lietuvos savivaldybių ir diasporos bendradarbiavimo galimybes, paskatinti bendras iniciatyvas ir projektus. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat dalyvauja įgyvendindama šią programą.

Renginio metu savivaldybių atstovams pristatyti „Globalios Lietuvos“ programos tikslai ir uždaviniai, apžvelgtos vykdomos programos, pasidalinta įgyvendintų projektų sėkmės istorijomis, generuotos idėjos dėl aktyvesnio diasporos įsitraukimo į įvairių sričių regionų gyvenimą.

Ši konferencija – tai dar vienas žingsnis siekiant „Globalios Lietuvos“ programos tikslo – kad kiekvienas lietuvis ar su Lietuva save siejantis asmuo, nesvarbu, kur jis dirbtų ir gyventų, savo žiniomis, idėjomis ir patirtimi prisidėtų prie valstybės ir visuomenės pažangos.

Sveikindamas konferencijos dalyvius užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius pažymėjo, kad diasporos atstovai, norintys savo veiklą sieti su Lietuva, pirmiausia yra tam tikro Lietuvos regiono ar miesto atstovai arba jų palikuonys ir daugeliui jų yra tikrai svarbu ir malonu prisidėti prie savo gimtųjų miestų ir miestelių pažangos.

Konferencijos metu tai iliustruojančius pavyzdžius – „Globalios Lietuvos“ programos rėmuose įgyvendintus projektus-sėkmės istorijas – auditorijai pristatė atstovai iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros ministerijos, Valstybinio turizmo departamento, Kūno kultūros ir sporto departamento, Jaunimo reikalų departamento, viešųjų įstaigų „Versli Lietuva“, „Global Lithuanian Leaders“, „LT Identity“, jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ ir tinklo „The Global Shapers Vilnius“.

Konferencija sulaukė apie 70 dalyvių, tarp jų – Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Birštono, Visagino rajono merai, Akmenės, Alytaus, Biržų, Jurbarko, Prienų, Šakių, Varėnos rajonų vicemerai, Šiaulių miesto, Lazdijų, Mažeikių, Tauragės rajonų merų patarėjai, kiti savivaldybių atstovai.

 

Daugiau nuotraukų iš renginio rasite čia.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...