Visoje Lietuvoje bus organizuojamos akcijos „Gimiau nerūkantis (-i)“ bei „Gėlė vietoj cigaretės“

Siekiant paminėti Pasaulinę dieną be tabako kaip ir ankstesniais metais visoje Lietuvoje bus organizuojamos akcijos „Gimiau nerūkantis (-i)“ bei „Gėlė vietoj cigaretės“. Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro iniciatyva organizuojamos akcijos „Gimiau nerūkantis“ metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ bei atminimo pažymėjimais bus apdovanoti gegužės 31 d. gimę naujagimiai, o jų tėveliams bus perduotas prašymas: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“. Akcija vyks daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų esančiuose gimdymo namuose. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) yra šių akcijų globėjas.

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė kartu su Departamento direktore Inga Juozapavičiene vyks į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Akušerijos ir ginekologijos centrą ir Vilniaus miesto klinikinę ligoninę, kur mamytės ir tėveliai bus sveikinami akcijos „Gimiau nerūkantis (-i)“ dovanėlėmis.

2015 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 26-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru (pasyvaus rūkymo).

Maloniai kviečiame spaudos atstovus kartu dalyvauti akcijos vykdyme, birželio 1 d. 10.30 val. Santariškių g. 2. ir 12 val. Antakalnio g. 57. Dėl informacijos apie akciją prašome kreiptis el. paštu jonas.zala@ntakd.lt  arba tel. 87066 80 64.

 

 

Pagarbiai,

     Jonas Žala

       Stebėsenos ir analizės skyriaus 

       vyriausias specialistas

 

                                                        

     Šv. Stepono g. 27, LT- 01312 Vilnius                  
     Tel. +370 7066 80 64 ,  

     Faks. +370 7066 80 95 
     El. paštas: jonas.zala@ntakd.lt
     Interneto svetainė: http://www.ntakd.lt

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą