Visos sveikatos priežiūros įstaigos privalės tikrinti naujagimius dėl kritinių įgimtų širdies ydų

Plėsdama išnešiotų naujagimių sveikatos tikrinimo spektrą, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino naują tvarką. Nuo 2016 metų sausio 1 dienos pulsoksimetrijos tyrimą, leisiantį laiku patikrinti naujagimius dėl kritinių širdies ydų ir prireikus kaip galima anksčiau pradėti juos gydyti, privalės taikyti visos sveikatos priežiūros įstaigos.

{end_header}

Pasak sveikatos apsaugos ministrės, iki tol sveikatos priežiūros įstaigos naujagimius dėl kritinių įgimtų širdies ydų tikrindavo pasirinktinai. Todėl buvo nuspręsta reglamentuoti ir privaloma tvarka įvesti šį tikrinimą visose – tiek privačiose, tiek valstybinėse stacionarines akušerijos paslaugas teikiančiose įstaigose. Tam pritarė ir gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai neonatologai.

„Nauja tvarka užtikrins ankstyvesnį ligų išaiškinimą, o taip pat leis naujagimiams, kuriems įtariama hemodinamiškai reikšminga ir gyvybei gresianti įgimta širdies yda, kuo anksčiau gauti gyvybiškai būtiną gydymą. Tokiu būdu galima bus išvengti grėsmingų sveikatai komplikacijų“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Naujagimių kritinių įgimtų širdies ydų tikrinimas visose sveikatos priežiūros įstaigose bus atliekamas išnešiotiems naujagimiams neinvaziniu fotometriniu įsotinimo deguonimi matavimo per odą ir širdies susitraukimo dažnio registravimo metodu (pulsoksimetrija). Tyrimo metu bus naudojamas registruojantis medicinos prietaisas pulsoksimetras. Šis tyrimas bus atliekamas antrąją naujagimio gyvenimo parą ar prieš išrašant jį į namus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...