Visuomenei pristatytos ES Sveikatos programos naujovės

Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtas seminaras, kuriame pristatytos trečiosios Europos Sąjungos Sveikatos programos naujovės ir 2015 m. veiksmų planas. Seminare dalyvavo sveikatos priežiūros įstaigų, valstybės institucijų, visuomenės sveikatos centrų ir biurų, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

 Trečiajai ES Sveikatos programai 2014-2020 metams skirta beveik 450 mln. Eurų. Pagrindiniai programos tikslai atitinka 16-osios LR Vyriausybės programos prioritetus – gerinti Europos Sąjungos gyventojų sveikatą, mažinti sveikatos netolygumus, skatinti bendradarbiavimą tarp valstybių narių, mažinti grėsmių sveikatai tikimybę.

Kaip pabrėžė seminare sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė, visi programos  prioritetai atitinka Lietuvos  strateginius tikslus sveikatos srityje.

 „Dalyvavimas Europos Sąjungos Sveikatos programoje – reiškia ne tik į Lietuvą pritrauktas ES lėšas, tai galimybė sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams gauti naujausių žinių, keistis gerąja praktika, susipažinti su paskutiniaisiais mokslo laimėjimais. Dalyvavimas programoje taip pat lavina gebėjimus rengti ir administruoti ES sveikatos projektus, viešinti Lietuvos vardą tarptautinėje arenoje“, – sakė J. Zinkevičiūtė. Viceministrė pakvietė visus sutelkti jėgas, įsijungti į programos įgyvendinimą, rengti projektus, išnaudoti visas galimybes, kad Lietuva neliktų šalimi, kurioje trumpiausia Europos Sąjungoje vidutinė gyvenimo trukmė.          

Trečiosios ES Sveikatos programos naujoves ir 2015 m. veiksmų planą seminare pristatė Europos Komisijos Vartotojų, sveikatos ir maisto agentūros atstovė Jurgita Kaminskaitė.

Daugiau informacijos apie 3-iąją Europos Sąjungos sveikatos srities veiksmų 2014-2020 m. programą ir veiksmų planą 2015 m. – Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės skyrelyje Veikla/,Programos ir projektai/ES trečioji sveikatos programa (spausti šią nuorodą)

 

ES trečiosios sveikatos programos 2014-2020 m. veiklos programa 2015 metams:

http://ec.europa.eu/health/programme/events/adoption_workplan_2015_en.htm

ES trečioji sveikatos programa 2014-2020 m.:

http://ec.europa.eu/health/programme/policy/index_en.htm

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...