Visuomenės sveikatos priežiūros tobulinimas – svarus indėlis į visuomenės sveikatą

Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė pasitarime visuomenės sveikatos centrų vadovams pristatė apibendrintas visuomenės sveikatos centrų veiklos problemas bei pateikė konstruktyvius siūlymus, kaip jas spręsti bei tobulinti veiklą. 

 

Sveikatos apsaugos ministerija 2015 m. vasario-gegužės mėnesiais organizavo susitikimus su savivaldybių merais, savivaldybių administracijų atstovais, visuomenės sveikatos centrų apskrityse vadovais ir specialistais, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų bei savivaldybių bendruomenių sveikatos tarybų atstovais. Susitikimų tikslas buvo aptarti aktualius visuomenės sveikatos priežiūros klausimus, įvertinti valstybinių (valstybės perduotų savivaldybėms) visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymą bei veiklos gerinimo galimybes, tobulinti bendradarbiavimą tarp valstybės ir vietos savivaldos institucijų.

Buvo įvardintos šios pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria visuomenės sveikatos centrai: operatyvioji valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė, kurios metu pažeidimų nustatoma žymiai daugiau nei planinės kontrolės, grožio paslaugas teikiančių ūkio subjektų vykdomos veiklos visuomenės sveikatos saugos kontrolės problemos, administracinių poveikio priemonių taikymo aspektai ir pan. Kaip pagrindinės užkrečiamųjų ligų priežiūros srities problemos, įvardintos šios – netolygumai apskrityse, vykdant užkrečiamųjų ligų epidemiologinę priežiūrą, iššūkiai organizuojant imunoprofilaktiką  ir pan.

Visi šie klausimai buvo apsvarstyti ir pateikti siūlymai bei sprendimo būdai. Viceministrė iškilusias problemas siūlo spręsti tobulinant teisės aktus, stiprinant tarpžinybinį bendradarbiavimą. Daug dėmesio skirta visuomenės sveikatos centrų finansavimo gerinimo galimybėms aptarti.

Viceministrė J. Zinkevičiūtė akcentavo, kad visuomenės sveikatos priežiūra turi būti prioritetinė sritis, todėl jos tobulinimui turi būti skiriamas tinkamas dėmesys. Atlikus visuomenės sveikatos centrų veiklos analizę, buvo pastebėti ne tik trūkumai ir problemos, bet ir veiklos tobulinimo bei plėtros galimybės. Įžvelgtos kai kurios verslo (paslaugų) sritys, galinčios turėti poveikį visuomenės sveikatai, todėl jos turėtų būti prižiūrimos (kontroliuojamos), pavyzdžiui, vaikų priežiūros centrai, dienos užimtumo centrai, pabėgėlių priėmimo centrai ir kt.

www.sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...