Visuomenės sveikatos savivaldybėse stiprinimas – bendras uždavinys

Sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė susitikimuose su Druskininkų savivaldybės meru ir Savivaldybių asociacijos prezidentu Ričardu Malinausku, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku prof. Juozu Pundziumi ir Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitiene aptarė aktualius visuomenės sveikatos priežiūros klausimus savivaldybėse.

Sveikatos apsaugos viceministrė J. Zinkevičiūtė pabrėžė, kad prioritetinėmis visuomenės sveikatos sritimis ir toliau išlieka vaikų sveikatos stiprinimas: „Juk investuodami į vaikus, investuojame į Lietuvos ateitį. Džiaugiuosi, kad nuo šių metų visuomenės sveikatos stiprinimui bus skiriamos ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos“.

Sveikatos politiką savivaldybėse formuojantys pareigūnai, akcentavo per didelį šiuo metu nustatytą mokinių skaičių vienam visuomenės sveikatos specialisto etatui mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose. Šie specialistai turi dirbti ne tik su vaikais, bet ir su tėvais, mokytojais, visa mokyklos bendruomene. Savivaldybių asociacijos direktorė R. Žakaitienė pažadėjo, kad ieškos galimybių išspręsti šį klausimą vaikų sveikatos labui.

Taip pat aptartos pradėtos vykdyti tikslinės prevencinės priemonės, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenims. Nuo 2015 m. pradžios visuomenės sveikatos specialistai biuruose organizuoja šių priemonių įgyvendinimą. Specialistai suteikia gyventojams, kurie pasitikrino sveikatą dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos, tiek teorinių žinių, tiek praktinių įgūdžių, kaip išsaugoti bei stiprinti sveikatą. Savo ruožtu biurų specialistai organizuoja ir koordinuoja gyventojų, pasitikrinusių sveikatą dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos, sveikatos stiprinimo priemones. Tartasi, kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos, savivaldybės gydytojo komanda galėtų aktyviau prisidėti prie šių prevencinių priemonių įgyvendinimo.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas R. Malinauskas akcentavo kurortologinių mokslinių tyrimų plėtros būtinybę. Jis atkreipė dėmesį, kad Druskininkų savivaldybė pasirengusi prisidėti, pasidalindama sukaupta patirtimi šioje srityje.

Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas prof. J.Pundzius pasiūlė artimiausiu metu organizuoti šios tarybos posėdį, skirtą visuomenės sveikatos problemų savivaldybėse aptarimui, akcentuojant geresnio koordinavimo būtinybę bei pasidalinimo gerąją patirtimi svarbą.

Kalbant apie ateitį viceministrė J.Zinkevičiūtė pabrėžė, kad visuomenės sveikatai bus skiriamas didesnis dėmesys. Europos Sąjungos paramos lėšų dalį planuojama skirti ligų prevencijai. Visuomenės sveikatos plėtrą taip pat remiantis Norvegijos finansinis mechanizmas ir toliau planuoja įgyvendinti pažangias iniciatyvas, siekdamas geresnės atskaitomybės ir efektyvesnių rezultatų.

 

Daugiau informacijos:
Sveikatos apsaugos ministerija
Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorius
Audrius Ščeponavičius
tel. (8 5) 266 1466, el. p. audrius.sceponavicius@sam.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...