VLK ir TLK renginiuose – apie šeimos gydytojo institucijos plėtrą ir svarbą

Šįryt Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvykusi spaudos konferencija buvo skirta šeimos gydytojo institucijos plėtrai apžvelgti, popiet teritorinės ligonių kasos (TLK) Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje kviečia į vaikų piešinių konkurso „Mano šeimos gydytojas’ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijas. Tai ligonių kasų socialinės akcijos „Sveika šeima’, skirtos Tarptautinei šeimos dienai paminėti, renginiai.

 

Spaudos konferenciją VLK pradėjusi sveikatos apsaugos viceministrė Jūratė Sabalienė pabrėžė, kad nuo 1991 m., patvirtinus Lietuvos nacionalinės sveikatos koncepciją, nuosekliai didinta šeimos gydytojo kompetencija ir tobulintas finansavimas. „Ši sritis buvo ir išliks prioritetine, laikantis daugelyje šalių pasiteisinusios praktikos – sudaryti sąlygas šeimos gydytojui spręsti 80 proc. pacientų sveikatos problemų, o 20 proc. – kitiems medikams.’

 

Ligonių kasos, mokėdamos už šeimos gydytojų darbą, atsižvelgia ne tik į prisirašiusių prie gydymo įstaigos gyventojų skaičių (mokamos nustatytos metinės bazinės kainos už prisirašiusius prie gydymo įstaigos pacientus, atsižvelgiant į amžių), bet ir į šeimos gydytojo suteiktų paslaugų, atliktų tyrimų bei procedūrų, priskiriamų skatinamosioms paslaugoms, kiekį. Daugiau lėšų gydymo įstaigos taip pat gali gauti ir už pasiektus gerus darbo rezultatus.

 

„Nors šiuo metu nustatytos didesnės bazinės kainos už vaikų ir vyresnių žmonių sveikatos priežiūrą, atėjo laikas šias kainas peržiūrėti. Dabar, pavyzdžiui, už vaiko iki 1 metų priežiūrą mokama kiek daugiau nei 100 eurų, už 50–65 metų – 32 eurai, o už vyresnių nei 65 metų žmonių priežiūrą – 38 eurai. Vyresni pacientai, ypač tie, kuriems per 65 m., dažniau serga keliomis ligomis, dažniau lankosi pas šeimos gydytoją, o tai reiškia, kad jiems prireikia daugiau tyrimų, vaistų, skiriama daugiau laiko, tad ir metinė bazinė kaina turėtų būti atitinkama’, – sakė J. Sabalienė.

 

„Kasmet nuosekliai didėjo lėšų dalis, mokama už šeimos gydytojo atliktą darbą, t. y. skatinamąsias paslaugas, gerus darbo rezultatus, prevencinių programų vykdymą ir kt. Šiuo metu yra patvirtinta 11 gerų darbo rezultatų rodiklių bei 17 skatinamųjų paslaugų grupių už kurias gydymo įstaigoms mokama papildomai. Pernai ši lėšų dalis sudarė net 26,5 proc. – iš viso 46,7 mln. eurų – visų pirminei ambulatorinei priežiūrai skiriamų lėšų’, – sakė Viačeslavas Zaksas, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius.

 

Pasak jo, kasmet atsiranda naujų skatinamųjų paslaugų: nuo šių metų pradžios papildomai pradėta mokėti už žmonių, priskirtų rizikos grupėms, skiepijimą nuo gripo bei už labai svarbų tyrimą 2–7 metų vaikams, kuris padeda išsiaiškinti, ar būtinas gydymas antibiotikais.

 

Spaudos konferencijoje pasisakęs Santariškių klinikų Šeimos medicinos centro vadovas, VU MF podiplominių studijų prodekanas dr. prof. Vytautas Kasiulevičius pabrėžė, kad šiuolaikinės sveikatos priežiūros sistemos pamatas yra į paciento poreikius orientuota, kokybiška ir deramai finansuojama šeimos gydytojo praktika.

 

Spaudos konferenciją užbaigė VLK l. e. p. direktorius Aurimas Baliukevičius. „Norėdami atkreipti žmonių dėmesį į ypatingą šeimos gydytojo vaidmenį saugant šeimos sveikatą, šių metų pradžioje paskelbėme socialinę akciją „Sveika šeima’ ir pakvietėme pradinių klasių mokinius dalyvauti piešinių konkurse „Mano šeimos gydytojas’. Džiaugiamės, kad sulaukta didžiulio susidomėjimo: pradinukai iš 360 mokyklų atsiuntė net 6100 piešinių. Šiandien, artėjant Tarptautinei šeimos dienai, teritorinėse ligonių kasose Vilniuje, Kaune Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyks piešinių konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos’, – sakė A. Baliukevičius, dėkodamas piešinių konkurso dalyviams, jų mokytojams bei kiekvienam iš daugiau nei dviejų tūkstančių Lietuvoje dirbančių šeimos gydytojų, kuriems šeimos patiki savo sveikatą.

Gražiausių piešinių autorių darbeliai, spaustuvėje pavirtę atvirlaiškiais, jau šiandien iš TLK pateks į mokyklas, o juos į namus parnešę vaikai primins namiškiams, kaip svarbu laiku apsilankyti pas šeimos gydytoją, pasitikrinti sveikatą ir padėkoti gydytojui.

 

Vaikų piešinių konkurso nugalėtojams skirti specialūs ligonių kasų ir kitų juos įsteigusiųjų apdovanojimai. Ypatinga padėka – Valstybiniam jaunimo teatrui, 5 gražiausių darbelių autorių šeimoms dovanojusiam bilietus į spektaklį vaikams „Kakė Makė’, ir Žaislų muziejui, dovanojusiam kvietimus apsilankyti ir praleisti laiką muziejuje tarp žaislų ir žaidimų.

 

TLK interneto svetainėse ieškokite informacijos apie laimėtojus, apdovanojimų ceremonijų nuotraukų ir kitų įdomybių.

Spaudos konferencijos metu. VLK nuotrauka.

VLK interneto svetainėje:

Vaikų piešinių konkurso „Mano šeimos gydytojas’ 5 geriausių darbelių autorių piešiniai-atvirlaiškiai

Spaudos konferencijos pranešimai

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Džiužaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja

Tel. (8 5) 237 0717

El. paštas irena.dziuzaite@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...