Vyriausioji Lietuvos Respublikos specialistė odontologijai, profesorė Alina Pūrienė informuoja

Vasario pabaigoje vyko Burnos vėžio prevencijos savaitė, kurios metu keturiose Lietuvos ligoninėse – VUL Žalgirio klinikoje, Nacionaliniame vėžio institute, LSMU Kauno klinikose ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, visi norintys buvo tikrinami dėl galimų darinių burnoje. 

Nors akcija baigėsi, specialistai ragina gyventojus būti budrius ir pastebėjus neaiškius pokyčius burnoje kreiptis į medikus. Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai, kada derėtų kreiptis konsultuotis pas specialistą: 2–3 savaites negyjanti žaizda burnoje, gumbas burnoje ar gerklėje, balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar skruostų (gali būti ir neskausminga), neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje, sunkumas ar skausmas kramtant, ryjant, neįprastas patinimas, pasikeitęs balsas.

Pastebėjus vieną iš išvardintų pokyčių būtina kreiptis pas šeimos gydytoją ar gydytoją odontologą ir gauti siuntimą gydytojo periodontologo, burnos chirurgo ar veido ir žandikaulių chirurgo konsultacijai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kuo anksčiau pradedama gydyti onkologinė liga – tuo geresnė prognozė.

Daugiau informacijos:

Prof. Alina Pūrienė
VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos
Direktorė
Žalgirio g. 115, 117, LT-08217 Vilnius
Tel. (8-5) 2721031, mob. 8-687 14131

alina.puriene@gmail.com

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...